Lyžiarske strediská v blízkosti Turčianskych Teplíc

 

Lyžiarske strediská nachádzajúce sa v blízkosti mesta Turčianske Teplice:

JASENSKÁ DOLINA - vzdialenosť 30km, patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina. Je to celoročné rekreačné centrum. Nadmorská výška 540 m.n.m.

 

 

 

 

SNOWLAND VALČIANSKA DOLINA - vzdialenosť 25km, športovo-rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m, na ktorých je 6 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 4700 m a obtiažnosťou od ľahkých cez turistické a mierne.

 

 

 

 

MARTINSKÉ HOLE- vzdialenosť 35km, sa nachádza západne od Martina, v Lúčanskej Malej Fatre pod Veľkou Lúkou, sa nachádza známe lyžiarske stredisko Martinské hole. Vynikajúce snehové podmienky sú predovšetkým určené zimným športom, najmä zjazdovému lyžovaniu. Nadmorská výška 1150 - 1456 m.n.m.

 

 

 

 

KRAHULE - vzdialenosť 17 km. Geografická poloha "STREDU EURÓPY" umožnuje využívanie zariadenia po celý rok. V okolí je mnoho vyznačených turistických trás pre rekreačných, ale aj náročnejších turistov. Rekreačné stredisko je umiestnené v strede obce Krahule v bezprostrednej blízkosti nástupnej stanice vlekov. Prevádzkovanie 4 vlekov s rôznymi stupňami obtiažnosti zjazdoviek, ktoré sa upravujú 2x denne.

 

 

 

 

SKALKA- vzdialenosť 25km, lyžiarske stredisko Skalka pri Kreminci, sever 1227 m.n.m., Veľká fatra, Kremnické vrchy. Pre bežkárov sú pripravené strojom upravované trate v krásnom prostredí Kreminckých vrchov. Beháva sa tu aj známa Biela stopa SNP.

 

 

 

 

DONOVALY - vzdialenosť 60km. Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok.

 

Umelá ľadová plocha v Turčianskych Tepliciach (pod holým nebom) - v zimných mesiacoch